QR kód deratizace

Co je to QR kód ?

Klasický čárový kód zná dnes každý z různých výrobků. Je v něm zakódováno číslo, podle kterého je možno identifikovat např. konkrétní zboží. Čtečky těchto kódů vidíme dnes ve většině prodejen u pokladen.

V poslední době se stále častěji objevuje tzv QR kód:
Dle Wikipedie je „…QR Code je příklad dvojrozměrného kódu, zapisovaného do čtverce. Ten musí mít ve třech vrcholech poziční značky ve formě soustředných čtyřúhelníků, ve čtvrtém vrcholu značku ve tvaru menšího čtyřúhelníku a ve spojnicích mezi těmito hraničními čtyřúhelníky úsečky tvořené střídavě bodem a mezerou…„.

Zjednodušeně řečeno – vzhledem k tomu, že je kód dvoj a nikoliv jedno-rozměrný, je možné takto zakódovat a do kódu uložit výrazně větší množství informací.

Co to znamená v praxi ?

Do QR kódu je možno zapsat různé informace. V našem případě jsme do kódu uvedli název firmy, internetovou doménu, telefon a adresu.

A proč to ? Protože vývoj techniky postupuje velmi rychle a dnes se již běžně dají nascanovat QR kódy do chytrých mobilních telefonů, kde máme nahraný program – příslušnou čtečku kódů.

Jak postupovat?

1) podmínkou je nainstalovaný program – čtečka QR kódu. Jednoduchý prográmek, který jemožno zdarma nahrát do mobilu pro všechny operační systémy: např. pro Android (např. telefony Samsung, HTC, …) tzv. Android Marketu je na výběr několik programů – např. Barcode scanner, který umí výborně i scanovat QR kódy. Pro Symbian (telefony Nokia) to může být např. prográmek BeeTagg a spoustu dalších.
2) zapnout prográmek a „vyfotit“ QR kód. Klidně ten na monitoru na našich stránkách www.deratizace.com .
3) během chvilky naskočí vizitka do mobilu a vy si jí můžete uložit se všemi údaji, aniž byste museli opisovat údaje z webu.
Současně Vám naskočí možnost vytočit jedním stiskem tlačítka telefonní číslo na naší firmu. A kdo má v mobilu nainstalované i mapy nebo navigaci, opět jedním tlačítkem dá povel „navigovat“ a na uvedenou adresu je doveden navigací nebo se alespoň objeví v mapě, kde se firma nachází.

Dnes najdete QR kódy i v časopisech, ale i např na mnoha tablech s informacemi při turistických mapách. Bývá v nich zakódován např. odkaz na další podrobnosti v okolí a další.

Vyzkoušejte ! 😉

 

Pro další informace můžete pokračovat zde:

http://www.deratizace.com/

nebo volejte zdarma 800 100 180