Štěnice – kde se vzaly ?

ŠTĚNICE – KDE SE VZALY ?
Jak se mi dostaly do bytu?

Hubení štěnic Praha

ŠTĚNICE – JAK HUBIT ?
Co můžeme udělat svépomocí ?

Hubení štěnic Praha

ŠTĚNICE – CO PŘIPRAVIT ?
Co připravit před zákrokem odborné firmy

Hubení štěnic Praha

ŠTĚNICE – ČLÁNKY O ŠTĚNICÍCH
Odborbné i populární články z tisku

Hubení štěnic Praha

ŠTĚNICE VYHUBÍME v bytech i ubytovacích zařízeních:
cena od 1.700.- Kč

zlikvidujeme profesionálními přípravky a postupy

Kde se mi tu vlastně štěnice vzaly ?

Hubení štěnic Praha

Výskyt štěnic je častější v prostorech, kde dochází k častějšímu střídání obyvatel. To jsou často ubytovny a také pronajaté byty, které bohužel také slouží jako ubytovny. Tohoto problému nejsou ušetřeny ani hotely a to ani ty nejluxusnější. Z toho plyne, že štěnice si můžete domů přivést v zavazadlech například z ubytovacího zařízení z dovolené nebo ze služební cesty. Dříve se uvádělo, že místy častého výskytu jsou státy východně položené, dále státy afrického a asijského kontinentu a to hlavně ty, ve kterých není příliš dbáno o to, v jak udržovaném a uklizeném prostředí lidé žijí. V současné době se však hrozí nebezpečí zavlečení z různých zemí bez ohledu na světové strany. Štěnice si můžeme přivézt domů také z ubytoven a hotelů v tuzemsku, případně z hromadných dopravních prostředků. Na obranu hoteliérů a dopravců je nutno podotknout, že štěnice nelze zjistit pomocí žádných profesionálních monitorovacích přípravků na hmyz ani při provádění pravidelného úklidu. První zjištění výskytu štěnic dochází z pravidla na základě oznámení hosta ubytovaného v pokoji s výskytem, který si stěžuje, že má na těle nějaké svědivé štípance. Mezi dnem zavlečení a dnem zjištění výskytu štěnic může být i dost dlouhá doba, neboť ne u všech lidí se příznaky objeví do několika hodin po kousnutí štěnicí. U jedinců, kteří jsou štěnicemi napadeni prvně v životě, totiž dochází k výskytu svědivých zarudnutých míst za několik dní. Odborná literatura uvádí pět až devět dní od prvního kousnutí štěnicí. Pokud člověk již někdy v životě byl štěnicemi napaden, dochází ke svědivému zarudnutí pokožky v místě kousnutí do několika hodin.

Před časem jsme Vás dle dostupných vědeckých poznatků informovali:
Uklidňujícím faktem je snad jenom to, že **u štěnic v současnosti nejsou známé žádné nemoci**, které by přenášely mezi teplokrevnými jedinci. Z toho plyne, že jediným problémem zůstává to, že pokud dojde ke krvavému rozškrábání svědivých míst na pokožce a těchto otevřených ran se dostane infekce a tím dojde k zanícení kůže nebo podkožních tkání, Ty mohou v případě zanedbání léčby končit až dlouhodobou léčbou léčených i antibiotiky.

Bohužel musíme konstatovat, že pravděpodobně věda postoupila dále a ukazuje se, že se mají věci jinak:
Situaci sledujeme s odborníky a bude Vás informovat o vývoji.

Štěnice přenášejí odolné a nebezpečné infekce

ČTK – Lidovky.CZ

VANCOUVER/CHICAGO – Štěnice přenášejí bakterie odolné vůči antibiotikům. Zjistili to kanadští vědci. Tento objev je podle nich překvapivý, protože až dosud se experti domnívali, že nepříjemný kousavý hmyz nedokáže přenášet infekce.
Vědecký tým nemocnice ve Vancouveru provedl výzkum v chudé čtvrti města, kde neustále stoupá jak zamořenost štěnicemi, tak počet případů nákazy bakteriemi odolnými vůči antibiotikům.

Doktor Marc Romney s kolegy se rozhodl zjistit, zda tyto dvě věci souvisejí. Odebral štěnice z oblečení a kůže nemocných pacientů a nechal je testovat. Zjistilo se, že štěnice přenášejí dva typy bakterií vzdorujících lékům.
„Byl jsem docela překvapený. Historicky vzato nebyly štěnice spojovány s infekcemi,“ řekl Romney agentuře Reuters v telefonickém rozhovoru. Vědci už podle něj štěnice testovali, zda nemohou přenášet nemoci šířené krví, jako je žloutenka či virus HIV. Ale dosud nebylo hlášeno, že by přenášely infekce.
Problémy se štěnicemi, jejichž kousnutí způsobuje nepříjemné svědění, přitom v posledních letech zaznamenala řada světových metropolí a v USA se v souvislosti s tímto hmyzem loni začalo mluvit dokonce o invazi.
V New Yorku se kvůli nim například musely zavřít prodejny značek Nike, Victoria Secret a Abercrombie & Fitch. Problému nebyly ušetřeny ani hotely, obchody s nábytkem, kancelářské budovy, prádelny či kina, stejně jako nemocnice, domovy důchodců, ale i majitelé výletních lodí, o běžných domácnostech nemluvě.

Štěnice domácí (Cimex lectularius), někdy nazývaná také štěnice postelní, jsou malé, ploché, bezkřídlé ploštice, které se živí lidskou krví. Oběti napadají ve spánku. Před světlem se skrývají na tmavých místech, ve škvírách, v čalounění, v matracích či pokrývkách nebo za obrazy. Štěnice navíc přežijí dlouhé období bez potravy, na hostitele prý dokáže čekat i rok.

Pro návrat do sekce HUBENÍ ŠTĚNIC kliknete zde:

Hubení štěnic Praha