Restaurace pořádají potkaní hody

Zdroj: Lidové noviny

ČÍNA

PEKING Pravděpodobnost, že potkan z oblasti centrální Číny skončí na talíři v jihočínském Kantonu, je v současnosti obrovská. Podle čínských médií se totiž až dvě miliardy hlodavců daly na útěk ze záplavami sužovaných oblastí. A obchodníci si mnou ruce nad nevídaným ziskem.

„V poslední době se tu vyskytlo hodně potkanů… a bohatí lidé z Kantonu rádi pojídají exotické pokrmy. Tržby jsou tedy nadprůměrné,“ řekl jeden z kantonských obchodníků polooficiální Čínské tiskové agentuře. Venkované udávají, že jsou schopni za jednu noc pochytat až 150 kilogramů hlodavců. Některé kantonské restaurace již přišly s nabídkou „potkaních hodů“, při nichž je možné spořádat kilogram masa za 367 korun.

Koncem června se v provincii Chu-nan vlivem nadměrných srážek rozvodnila řeka Jang-c‘-ťiang a z okolí jezera Tung-tching vyhnala na dvě miliardy hlodavců. Ti již stačili zlikvidovat více než 1,6 milionu hektarů úrody.
čtk

„Odkaz článku“: http://www.lidovky.cz/restaurace-poradaji-potkani-hody-dqe-/ln_noviny.asp?c=A070717_000054_ln_noviny_sko&klic=220380&mes=070717_0