Webová kamera

Před nedávným přestěhováním naší firmy do nových prostor jsme provozovali webkameru s našimi laboratorními potkánky. Bohužel prozatím nám technické důvody znemožňují obnovení jejího provozu, ale doufáme, že se webkameru podaří obnovit. Prozatím přinášíme některé fotografie našich mazlíčků ve starém působišti:

Naše Adélka a Amálka 🙂

 

Tak co bychom Vám o nich pověděli….

Tak tohle jsou ty naše holky…. 🙂

Jsou to potkaní slečny z domácího chovu, které bydlí v naší kanceláři. Jedno z dítek, které je vidělo jako první, jim hned dalo jména: Adélka (ta šedivá) a Amálka (to je ta strakatá). No tak jsme to tak nechali. Obrázek se mění vždy cca po 10ti sekundách a je na něm vidět, co právě teď dělají.

No a teď Vám něco ještě řeknou sami:

Amálka: „Pokud je obrázek tmavý, tak to je asi noc a to většinou spíme. Tak se nezlobte, že nic nevidíte…“.

Adélka: „No a pokud nás tu nevidíte přes den, tak to jsme někde okolo klece na vycházce. Tak chvilku počkejte, za chvilku jsme zpátky…“.

Tak se na ně někdy časem zase přijďte podívat.

Víte, jak se sem jednoduše dostanete ?

Stačí napsat: www.potkani.eu 🙂

Přejeme krásný den.

WSi s.r.o.

 

Video:

Naši mazlíčci…

Bez komentáře… 😉

[* /data/images/TN_potkan601.jpg <]:/data/images/potkan601.jpg *** …
[* /data/images/TN_potkan602.jpg <]:/data/images/potkan602.jpg *** …
[* /data/images/TN_potkan603.jpg <]:/data/images/potkan603.jpg *** …
[* /data/images/TN_potkan604.jpg <]:/data/images/potkan604.jpg *** …
[* /data/images/TN_potkan605.jpg <]:/data/images/potkan605.jpg *** …
[* /data/images/TN_potkan606.jpg <]:/data/images/potkan606.jpg *** …
[* /data/images/TN_potkan607.jpg <]:/data/images/potkan607.jpg *** …
[* /data/images/TN_potkan608.jpg <]:/data/images/potkan608.jpg *** …
[* /data/images/TN_potkan609.jpg <]:/data/images/potkan609.jpg *** …

 

 

Nákup přes e-shop…

Tak si představte, co se nám zase přihodilo:
jak asi víte, obecně potkani nejsou zas tak moc čistotní a i když to určitě neradi uslyšej, tak ani ty naše holky si zrovna moc na pořádek nepotrpěj. Pravidelně jsme jim to vyčítali, že by si taky mohly po sobě uklízet častěji. Ale vždycky jsme jim stejně nakonec s úklidem pomohli (kolegyně by mohla vyprávět, jak to někdy vypadá… ! 😉 ). No a ty naše dámy si to buď vzaly k srdci, nebo to už nemohly poslouchat, jak jim to vyčítáme (viz foto z vyčítání) a rozhodly se jednat.
Jednou jsme takhle přišli do kanceláře dřív a zastihli jsme ty naše potkanky u počítače. Protože to jsou dámy velice rychlé a bystré, nestihli jsme si ani pořádně všimnout toho, co tam vlastně u toho počítače dělaly, protože ony hned rychle vypnuly počítač. Až teprve z obrázku z bezpečnostní kamery jsme si všimli, že něco objednaly v e-shopu. Ale co, to z toho nebylo zřejmé.

[* /data/images/TN_potkani500.JPG <]:/data/images/potkani500.jpg *** Vyčítáme jim binec…
[* /data/images/TN_potkani501.JPG <]:/data/images/potkani501.jpg *** Někam zdrhaj…
[* /data/images/TN_potkani502.JPG <]:/data/images/potkani502.jpg *** …objednávaj ve shopu…

 

Druhý den jsme našli ve schránce lístek od pošťáka, že je na poště nějaký balík na jméno Amálka a Adélka (samozřejmě zas ten pošťák ani pořádně nezazvonil a hodil lístek do schránky ! A přitom holky byly doma. Tedy v kanceláři. A asi než stačily vylézt z klece, tak pošťák zase odjel).
No tak jsme dali lístek holkám, ať si to laskavě skočej na poštu vyzvednout, protože nám by to stejně nevydali. Dámy naskočily každá do svýho auta a vyrazily. Vzhledem k tomu, že jsme pak museli někam pracovně odejít, neřešili jsme, co se bude dít dál.

[* /data/images/TN_potkani503.JPG <]:/data/images/potkani503.jpg *** Jedeme na poštu…
[* /data/images/TN_potkani504.JPG <]:/data/images/potkani504.jpg *** ….jedeme na poštu…
[* /data/images/TN_potkani505.JPG <]:/data/images/potkani505.jpg *** … kontrola antény…

 

Když jsme se vrátili do kanceláře, zjistili jsme, že holky už jsou dávno zpátky i se svojí zásilkou. A víte co si objednaly ??? Chtěly nám udělat radost a koupily si automatickej robotickej vysavač na klece !!! No to byla tedy pecka !!! JENŽE…
…jenže si neuvědomily, že na obrazovce monitoru byl ten vysavač malej. Tak akorát do klece. No a když přišel poštou, tak zjistily, že je asi 10x větší a že se jim prostě do tý klece nevejde !!!
No moc jsme si vážili toho, že nám chtěj ulehčit práci a že si budou spolu s Evženem (jak ten vysavač hned holky pojmenovaly) uklízet klec bez naší pomoci, ale bylo zřejmé, že to bohužel nevyšlo. Tak jsem jim nabídli, že odvezeme ten vysavač na poštu a vrátíme ho, protože u zboží objednaného přes internet to jde. Jenže ony nás přesvědčily, že se s ním už za tu krátkou dobu skamarádily a že si ho nechaj. Když jsme se ptali, co jako s ním budou dělat, když ne luxovat, tak řekly, že uvidíme. No a víte, jak to nakonec dopadlo ???

[* /data/images/TN_potkani506.JPG <]:/data/images/potkani506.jpg *** Sakra, je to velký…
[* /data/images/TN_potkani507.JPG <]:/data/images/potkani507.jpg *** …co uděláme?
[* /data/images/TN_potkani508.JPG <]:/data/images/potkani508.jpg *** …něco vymyslíme.

 

Jednoduše: holky na tom jezděj na nákup do sámošky !!! Jedna je na okně s dálkovým ovládáním a prostě tu druhou řídí. No a druhá jen v sámošce naloží nákup a za chvíli je doma ! No kdo by se s tím tahal, když máme tu techniku, že ? … 😉

[* /data/images/TN_potkani510.JPG <]:/data/images/potkani510.jpg *** Dálkové ovládání…
[* /data/images/TN_potkani511.JPG <]:/data/images/potkani511.jpg *** … a jedéééém…
[* /data/images/TN_potkani512.JPG <]:/data/images/potkani512.jpg *** … už jsme venku.

 

P.S.: poznámka pro ochránce přírody: nebojte, ta klec na fotkách je jen převozní. Holky maj jinak pěknou „garáž“… 🙂

 

Odhalení !

Tak si představte, že si na nás poslední dobou pořád stěžovali sousedi. Že se prý vždy po dvaadvacáté hodině z našich kanceláří ozývá velký hluk ! No napřed jsme tomu nevěnovali velkou pozornost. Vždyť v tu dobu již v našich kancelářích nikdo nebývá, tak proč by se odsud měl ozývat hluk ? Pak jsme ale kvůli tomu svolali mimořádnou firemní poradu, ale všichni svorně tvrdili, že tou dobou bývají již většinou doma nebo v hospodě…. (což jsme přešli mlčením…). No ale kdo by tam mohl v tu dobu tedy dělat rámus ??? No až jednoho našeho kolegu (nesmíme jmenovat, ale byl v bílém tričku s logem myši) napadlo, že projedeme záznamy bezpečnostních kamer. No projížděli jsme to fakt celý víkend a nic podezřelého jsme nenašli. Až zase jiného kolegu napadlo (nesmíme jmenovat, ale byl to…..), abychom dali bezpečnostní kamery i k našim kolegyním, na které nikdo do té doby nevzpomněl: k našim potkaním slečnám. A představte si, že ty dámy si tam založily jazzové duo a právě po té 22. hodně začínaly vždycky cvičit na svoje nástroje! Přišli jsme akorát po desáté večerní hodině a zrovna měly připravené nástroje a připravovaly zkoušku! Jakmile nás spatřily, vzaly nohy na ramena a zmizely v boudě. I ty nástroje tam nechaly, protože je nestihly sbalit !!!

Protože dobrou muziku rádi podpoříme, nakonec jsme se dohodli: budou trénovat vždy mezi devatenáctou a dvaadvacátou hodinou. Později už ne. Alespoň tak nám to slíbily. Tak snad bude již všechno o.k. Tak se budeme společně těšit, že nás brzy pozvou na koncert, že ? :-))) 😉 (námět: M.Š.).

[* /data/images/TN_potkanicam60.JPG <]:/data/images/potkanicam60.jpg *** Příprava na zkoušku
[* /data/images/TN_potkanicam61.JPG <]:/data/images/potkanicam61.jpg *** nástroj radši postavím
[* /data/images/TN_potkanicam62.JPG <]:/data/images/potkanicam62.jpg *** profouknu to ?
[* /data/images/TN_potkanicam63.JPG <]:/data/images/potkanicam63.jpg *** Asi ne…
[* /data/images/TN_potkanicam64.JPG <]:/data/images/potkanicam64.jpg *** Pojď mi pomoct !
[* /data/images/TN_potkanicam65.JPG <]:/data/images/potkanicam65.jpg *** Bacha, někdo jde !
[* /data/images/TN_potkanicam66.JPG <]:/data/images/potkanicam66.jpg *** a zdrháme !!!
[* /data/images/TN_potkanicam67.JPG <]:/data/images/potkanicam67.jpg *** Rychle !
[* /data/images/TN_potkanicam68.JPG <]:/data/images/potkanicam68.jpg *** a jsou pryč…

 

Koncert…

Vážení přítelé,

byli jsme svědky něčeho nevídaného a neslýchaného ! V Praze po dlouhé době vystoupila dvojice hudebních mistrů, kteří ve světě hudby něco opravdu znamenají: hráčky na varhany Hammond s uměleckým jménem Amálka, která vystoupila společně se svojí kolegyní v kulturním světě známou jako Adélka. Amálka předvedla svojí virtuosní hru na klasické Hammondovy varhany (pro odborníky: Hammond T500 portable s elektromechanickým generátorem doplněné o Leslie Echolette s dvojitými rotačními zvukovody a Dynacord s jedním rotačním zvukovodem a basovou simulací). Adélka nás překvapila tím, že si tentokrát do Čech nepřivezla svůj oblíbený Rhodes Mark II, ale klasiku Fender Rhodes Mark I Seventy Three (opět pro znalce: doplněný tube preampem ART TPI a klasickými phasery Ibanez, MXR, EHX a chorusem Boss CE-5 (trochu nás překvapilo, že jako master mix používala dnes již snad trochu zastaralý digitální procesorový mix Yamaha Promix 01, ale to jsou holt ty umělci…)).
Koncert byl opravdu nádherný! Zaskočeni jsme byli snad jen jednou skutečností, že na přání umělkyň proběhl koncert s vyloučením skoro veškeré veřejnosti. Avšak vše bylo zaznamenáno a vyjde na novém CD a prý se připravuje i DVD. Umělkyně trvaly na tom, aby byl záznam realizován výhradně do analogu (což zejména v případě Amálky s Promixem trochu překvapuje). Proto přišly ke slovu opět klasické Studery s externím dolby systémem.


Koncert byl úchvatný ! Umělkyně ze sebe vydaly vše ! Neuvěřitelné hudební kompozice ve spojení s dokonalým nazvučením i osvětlením zanechaly ve všech třech posluchačích hluboký kulturní zážitek, který nezkazilo ani to, že začátek byl z neznámých důvodů posunut skoro o čtvrt hodiny. Dle informací osoby, která nechtěla uvést jméno, došlo ke zdržení proto, že Amálce opakovaně před vystoupením volal nějaký Kratochvíl z Prahy a pořád něco konzultoval ohledně svého Rhodese…

[* /data/images/TN_potkanicam40.jpg <]:/data/images/potkanicam40.jpg *** paní Amálka
[* /data/images/TN_potkanicam41.jpg <]:/data/images/potkanicam41.jpg *** nádherný akord !
[* /data/images/TN_potkanicam42.jpg <]:/data/images/potkanicam42.jpg *** krásná harmonie !
[* /data/images/TN_potkanicam43.jpg <]:/data/images/potkanicam43.jpg *** paní Adélka
[* /data/images/TN_potkanicam44.jpg <]:/data/images/potkanicam44.jpg *** a její rychlá hra
[* /data/images/TN_potkanicam45.jpg <]:/data/images/potkanicam45.jpg *** změna rejstříků

 

V průběhu koncertu došlo z technických důvodů k nečekanému přerušení zvuku. Výpadek byl bezradnými techniky hlášen z hlavního Leslie boxu. Zcela neuvěřitelné bylo, že během chvíle přiskočila paní Amálka a provedla bleskovou kontrolu systému ! Během pár chvil bylo vše o.k. a koncert mohl pokračovat…. Neuvěřitelné !!!

[* /data/images/TN_potkanicam46.jpg <]:/data/images/potkanicam46.jpg *** kontrola zvukovodu
[* /data/images/TN_potkanicam47.jpg <]:/data/images/potkanicam47.jpg *** no jó, jsou tam bobky !
[* /data/images/TN_potkanicam48.jpg <]:/data/images/potkanicam48.jpg *** To je rámus !
[* /data/images/TN_potkanicam49.jpg <]:/data/images/potkanicam49.jpg *** eště do mě strč potvoro !
[* /data/images/TN_potkanicam50.jpg <]:/data/images/potkanicam50.jpg *** Kontrola pohonu
[* /data/images/TN_potkanicam51.jpg <]:/data/images/potkanicam51.jpg *** uražená…

 

Redakce WSiJak jsme je fotili…

Jednou jsme si řekli, že už nás nebaví posílat našim klientům každý rok jako PFka ty unifikované obrázky zasněžené krajiny a že s tím musíme něco udělat. No a napadlo nás, že bychom do toho mohli zapojit ty naše dvě potkaní slečny. Nápad to byl výborný, ale to jsme si dali ! Fotili jste někdy pytel blech ? Tak to je vlastně stejné: ty holky prostě neposeděly chvíli v klidu ! Podpláceli jsme je různými dobrotami, ale nebylo to moc platné… Přikládáme pár fotek, abyste viděli, co nám prováděly… 🙂

[* /data/images/TN_potkanicam20.jpg <]:/data/images/potkanicam20.jpg *** Potkani …
[* /data/images/TN_potkanicam21.jpg <]:/data/images/potkanicam21.jpg *** Potkani …
[* /data/images/TN_potkanicam22.jpg <]:/data/images/potkanicam22.jpg *** Potkani …
[* /data/images/TN_potkanicam23.jpg <]:/data/images/potkanicam23.jpg *** Potkani …
[* /data/images/TN_potkanicam24.jpg <]:/data/images/potkanicam24.jpg *** Potkani …
[* /data/images/TN_potkanicam25.jpg <]:/data/images/potkanicam25.jpg *** Potkani …
[* /data/images/TN_potkanicam26.jpg <]:/data/images/potkanicam26.jpg *** Potkani …
[* /data/images/TN_potkanicam27.jpg <]:/data/images/potkanicam27.jpg *** Potkani …
[* /data/images/TN_potkanicam28.jpg <]:/data/images/potkanicam28.jpg *** Potkani …

 

Galerie fotografií:

Zde jsme pro Vás připravili pár momentek ze života našich potkaních slečen… 🙂

[* /data/images/TN_potkanicam10.jpg <]:/data/images/potkanicam10.jpg *** Neviňátka…
[* /data/images/TN_potkanicam11.jpg <]:/data/images/potkanicam11.jpg *** Výměna žárovky…
[* /data/images/TN_potkanicam12.jpg <]:/data/images/potkanicam12.jpg *** Oprava faxu…
[* /data/images/TN_potkanicam13.jpg <]:/data/images/potkanicam13.jpg *** Samý papírování…
[* /data/images/TN_potkanicam14.jpg <]:/data/images/potkanicam14.jpg *** Kontrola faktur…
[* /data/images/TN_potkanicam15.jpg <]:/data/images/potkanicam15.jpg *** Kam to mám faxnout ? …
[* /data/images/TN_potkanicam07.jpg <]:/data/images/potkanicam07.jpg *** Prosím štafle..
[* /data/images/TN_potkanicam08.jpg <]:/data/images/potkanicam08.jpg *** Já taky…
[* /data/images/TN_potkanicam09.jpg <]:/data/images/potkanicam09.jpg *** Tak půjdu oknem…

 


Upozornění: tito naši mazlíčci jsou z domácího chovu. Nemají mnoho společného (chováním) s potkany žijícími ve volné přírodě, kteří mohou být v krajním případě i člověku nebezpeční. V případě, že budete chtít chovat doma také taková zvířátka, poraďte se předem v místní prodejně zvířecích kamarádů. Rozhodně nezkoušejte domestikovat volně žijící jedince !